Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Kütahya Bölgede 3. Tarım Orman Şurası ön hazırlık toplantısı

29 EYLÜL 2020

“3. Tarım Orman Şurası Ön Hazırlık Toplantısı”na Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Birliği ev sahipliği yaptı.  

Toplantıya; Kütahya Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Kütahya Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Kurt, Kütahya Bölge Birliği Müdürü Özkan İnci, Bölge Birliği Müdür Yardımcısı Mesut Özgür, Tarım Paydaşı Kurum ve Kuruluş Müdürleri ile Temsilcileri, Şube ve İlçe Müdürleri, Sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ile çiftçiler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bölge Müdürü İnci: ‘’Kamu ve Özel Sektör temsilcileri ile Kütahya tarımının bugününün ve geleceğinin ele alınacağı bu toplantıya ev sahipliği yapıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Tarım ve hayvancılık ülkemiz için en az savunma sanayii kadar büyük bir öneme sahiptir. Bugün gerçekleştirilecek olan bu toplantının, başta Kütahya ilimiz olmak üzere ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.’’ dedi

Açılış konuşmalarının ardından konuyla ilgili Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkililerince bir sunum gerçekleştirildi. Dört çalışma grubuna ayrılarak devam eden toplantıda; tarım ve hayvancılık konusundaki mevcut durum, tarımın güçlü ve zayıf yönleri, geleceğe yönelik hedef ve stratejileri hakkında istişarelerde bulunuldu. Karşılıklı görüş alışverişi ile toplantı sona ererken çalışma grupları tarafından oluşturulan rapor ve sonuçların T.C. Tarım ve Orman Bakanlığına sunulacağı aktarıldı.

Emrah BASTI / KÜTAHYA